Potrzebujesz zdać egzamin TOEFL?

Intensywny Kurs  TOEFL ® iBT, Certyfikat TOEFL

Z nami osiągniesz wymarzony wynik

98% uczniów poleca nasze kursy – sprawdź opinie

Termin rozpoczęcia kursu online 8 MARZEC 2021 roku
Termin zakończenia kursu online 22 KWIECIEŃ 2021 roku
Dni i godziny kursu poniedziałki/czwartek 18:00-20:00 (12 lekcji x 120 minut)
Cena 740 zł (lub 2 x 2x390zł)
(wszystkie materiały w cenie kursu)
Forma prowadzania zajęć ON-LINE

Wszystko co ważne o Certyfikacie TOEFL i przygotowaniu do niego!

Test of English as a Foreign Language

Test języka angielskiego jako języka obcego to egzamin opracowany przez ETS, który mierzy zdolność osób, dla których język angielski nie jest językiem ojczystym, do funkcjonowania w środowisku akademickim. Wiele college’ów i uniwersytetów, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, wymaga od uczniów ESL złożenia wyniku egzaminu TOEFL, zanim będą mogli ubiegać się o przyjęcie na studia. Test ocenia umiejętności słuchania, czytania, pisania i mówienia. TOEFL nie jest przeznaczony dla początkujących uczniów ESL. Jest przeznaczony dla zaawansowanych uczniów, którzy są gotowi udowodnić, że mają możliwość życia i nauki w kraju gdzie komunikacja przebiega w języku angielskim. Ważne jest, aby zapoznać się z testem, który podejmiesz. Większość centrów testowych, jak nasza Szkoła czy prowadzony przez nas Prometric Test Center, korzysta obecnie z internetowej wersji TOEFL (iBT).

Internet-Based TOEFL (iBT)

TOEFL iBT zastępuje poprzednie wersje testu. Jest już praktycznie dostępny na całym świecie. Zmiany obejmują eliminację sekcji struktury oraz dodanie sekcji mówienia i pisania. Dodano również zintegrowane zadania, które wymagają od testującego połączenia więcej niż jednej umiejętności. Dokonano również pewnych zmian stylistycznych związanych z językiem, aby wypowiedzi ustne były jak najbardziej realistyczne. Cel TOEFL pozostaje taki sam jak w poprzednich formach. Wynik TOEFL iBT mierzy umiejętności komunikacyjne osób, które chciałyby uczyć się na uczelni wyższej, w której językiem wykładowym jest język angielski.

Oto format TOEFL, pokazujący różnice pomiędzy wersjami papierowymi i internetowymi.

TOEFL iBT format

Internet-based Test (iBT)

At a Glance

Section Time Limit Questions Tasks
Reading 54–72 minutes 30–40 questions Read passages and respond to questions
Listening 41–57 minutes 28–39 questions Answer questions about brief lectures or classroom discussions
Break 10 minutes
Speaking 17 minutes 4 tasks Talk about a familiar topic and discuss material you read and listened to
Writing 50 minutes 2 tasks Read a passage, listen to a recording, type your response

20 wskazówek do dobrego przygotowania się do TOEFL PREP

1)  Zapoznaj się z formatem CerTyfikatu TOEFL 

Większość krajów oferuje obecnie certyfikat TOEFL oparty na Internecie (iBT). Kilka oferuje tylko test na papierze (PBT). Upewnij się, że dowiesz się, który test podejmiesz, zanim zaczniesz studiować do certyfikatu TOEFL. Nie możesz zdecydować się na test na papierze, jeśli twój kraj oferuje iBT. Jednym z powodów, dla których ludzie doświadczają stresu ze względu na egzamin, jest to, że nie wiedzą, czego się spodziewać przed testem. Zapobiegaj stresowi w dniu egzaminu, badając szczegółowo format testu. ETS ma bardzo jasne standardy dotyczące formatu ich testu. Dlatego nazywa się to “znormalizowanym” testem.

Na naszym kursie w Szkole INFINITY zapoznamy Cię z formatem, pokażemy jak wyglądają poszczególne elementy i będziesz miał czas i możliwość poćwiczyć każdą część pod czujnym okiem doświadczonego instruktora.

2)  Poznaj wymagań dotyczących wyniku egzaminu TOEFL

Egzamin TOEFL jest wymagany dla każdego obcego studenta, który chce uczęszczać do szkoły policealnej w Stanach Zjednoczonych oraz innych krajach, gdzie językiem wykładowym jest angielski (i nie tylko). Większość osób podchodzi do egzaminu TOEFL w celu złożenia wniosku do konkretnej szkoły lub programu. Zanim zaczniesz się uczyć, dowiedz się, jakie są wymagania dla szkół, którymi jesteś zainteresowany. Pamiętaj, że wyniki testu na papierze są inne niż wyniki dla iBT. Niektóre szkoły będą przeglądać twoje wyniki z różnych sekcji. Każda sekcja iBT jest oceniana na 30. Wiele uniwersytetów oczekuje, że zdobędziesz wyższe umiejętności pisania niż umiejętności mówienia. Wyniki certyfikatu TOEFL są ważne tylko przez dwa lata, po dwóch latach jeśli będziesz chciał złożyć złożyć wniosek i dołączyć wyniki TOEFL będziesz musiał do niego podjeść raz jeszcze. ETS nie zaświadczy Twojego wyniku poziomu językowego starszego dwa lata, bo po dwóch latach przecież Twój angielski może być o wiele lepszy lub o wiele gorszy – byłoby to nie fair wobec innych.

3)  Ucz się angielskiego akademickiego 

Certyfikat TOEFL jest wykorzystywany do innych celów niż pozostałe testy ESL (English as a Second Language). Certyfikat TOEFL mierzy Twoją zdolność do odniesienia sukcesu na amerykańskim uniwersytecie lub w college’u. Inne kraje anglojęzyczne i nie tylko (Norwegia, Austira, Holandia) również wymagają wyników egzaminu TOEFL jako warunku wstępnego. Nie musisz wiedzieć o świecie biznesu tak jak w teście TOEIC lub BEC. Zamiast tego powinieneś skoncentrować się na nauce języka, który usłyszysz i zobaczysz na kampusie i w klasie. Innymi słowy, powinieneś czytać podręczniki, encyklopedie, czasopisma i artykuły naukowe, a nie reklamy i życiorysy czy powieści. Nie musisz znać żadnych podstawowych informacji na temat niektórych przedmiotów, ale pomoże Ci zapoznać się z prezentacją i językiem używanym w materiałach akademickich. Powinieneś także oglądać współczesną telewizję i filmy. Jeśli masz przyjaciela, który studiuje na uniwersytecie w Ameryce lub w innym kraju gdzie językiem wykładowym jest angielski, rozmawiaj z nim o tym co robi na uczelni i czego się uczy. Pożycz jego książki, notatki itd.

4)  Użyj testów praktycznych

Najlepszym sposobem przygotowania się do certyfikatu TOEFL jest wykonywanie testów pod opieką doświadczonego lektora lub instruktora. Jeśli będziesz uczestniczył w naszym kursie TOEFL, Twój nauczyciel zapewni Ci mnóstwo materiałów. Jeśli przygotowujesz się do TOEFL na własną rękę, będziesz musiał kupić kilka kluczowych zasobów – koszt będzie porównywały do kosztu kursu, a nie będzie miał kto Ci pomóc, wytłumaczyć i sprawdzić Twojej pracy, a co najważniejsze mobilizować Cię do wysiłku! Jest wiele serwisów, które zawierają ćwiczenie poszczególnych sekcji testu, większość z nich jest jednak odpłatna. Kolejnym minusem takich serwisów jest to, że nie są one Autoryzowane przez ETS. Pamiętaj, że tylko Autoryzowane serwisy, kursy są sprawdzone i masz pewność, że korzystasz z aktualnych materiałów. Szkoła INFINITY posiada Akredytację ETS do przeprowadzania egzaminów TOEFL – u nas te egzaminy się odbywają. Mamy też materiały akredytowane przez ETS i wykorzystujemy je w trakcie naszych kursów przygotowujących do egzaminu. Co ważniejsze mamy ponad 10-letnie doświadczenie w przygotowaniu do certyfikatu TOEFL i przygotowaliśmy z SUKCESEM wielu kandydatów.

5)  Znajdź mentora

Niezawodny nauczyciel angielskiego, który dużo wie o certyfikacie TOEFL, jest jednym z najlepszych zasobów, jakie może posiadać student. Będziesz miał wiele pytań, na które Twój podręcznik nie odpowie. Sfrustrowani studenci często rezygnują. Ważne jest, abyś miał kogoś, kto odpowie na twoje pytania i zachęci cię, gdy poczujesz się źle. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na nauczyciela lub opiekuna, znajdź ucznia, który wcześniej uczył się do testu. Czasami inni uczniowie mogą dać ci doskonałe wskazówki i pomóc ci w zadawaniu pytań gramatycznych. Możesz również pomóc innym uczniom w ich pytaniach. Nauczanie innej osoby to świetny sposób na naukę. Jeśli korzystasz z Twittera, wyszukaj hasło “TOEFL”. Znajdziesz nauczycieli i uczniów, z którymi możesz śledzić i nawiązać kontakty. Dołącz do TOEFL Group na w naszej SZKOLE INFINITY. Nie tylko znajdziesz dobrego mentora, ale materiały Autoryzowane przez ETS, poznasz innych uczniów, którzy też do testu chcą podejść i możesz uczestniczyć za darmo w CONVERSATION CLUB z Native Speakeram.

6)  Buduj swoją wydajność

Egzamin TOEFL trwa aż 4 godziny i to przy komputerze. Wielu studentów potrafi skupić się na około dwie godziny. Jest to maksymalna długość większości wykładów. Po tym czasie wydajność zaczyna słabnąć. Jeśli uczysz się maksymalnie przez jedną lub dwie godziny, twój mózg nie będzie przygotowany do pracy przez cztery. Zacznij od krótkich sesji i wydłużaj pracę. Absolutnie konieczne jest, aby przed testem spokojnie się wyspać. Nie możesz pozwolić sobie na zmęczenie przed testem.

7)  Przyjedź na test przygotowany

 Jeśli przybędziesz do centrum testowego ze wszystkimi potrzebnymi rzeczami, poczujesz się spokojny i gotowy. PAMIETAJ, ŻE MUSISZ POSIADAĆ DOKUMENT TOŻSAMOŚCI, KTÓRY MA ZDJĘCIE I PODPIS I JEST WAŻNY. UWAGA – NOWE DOWODY OSOBISTE PL NIE MAJĄ PODPISU. Jeśli przyjedziesz na test tylko z nowym dowodem zostaniesz odesłany bez testu i przepadnie termin oraz pieniądze.

Kiedy jesteś zdenerwowany, twoja pamięć nie działa tak dobrze. Upewnij się, że wiesz dokładnie, jak dostać się do centrum egzaminacyjnego i gdzie możesz zaparkować. Przynieś odpowiednią kwotę za parkowanie – przy naszych centrach egzaminacyjnych nie ma obowiązku płacenia za parking.

8) Naucz się kontrolować czas odpowiedzi na pytania

 Zaplanuj przyjazd do centrum egzaminacyjnego co najmniej 30 minut przed czasem. Spóźnienie ponad 60 minutowe skutkuje brakiem możliwości podejścia do test tego dnia – opłata przepada. TOEFL IBT domierza czas testu na ekranie, w salach testowych jest też zegar. Niestety nie możesz na test wejść ze swoim zegarkiem – musisz go zostawić w szafce w poczekalni. Podczas egzaminu uważnie obserwuj swój czas. Wielu uczniów źle robi podczas TOEFL, ponieważ spędzają zbyt wiele czasu na trudnych pytaniach. Szczególnie trudne jest wymierzenie czasu wypowiedzi podczas speakingu ale także readingu. Tą umiejętność także ćwiczymy na naszym kursie do certyfikatu TOEFL.

Nie ma przerwy między sekcją Czytanie a słuchaniem. Otrzymasz dziesięciominutową przerwę po pierwszej połowie przed sekcją Mówienie. Masz tylko krótki czas na napisanie eseju. Poświęć trochę czasu na planowanie i sprawdzanie pisania.

9) Popraw swoje umiejętności pisania

 Będziesz musiał wypełnić swoje odpowiedzi na komputerze i napisać dwa eseje. Jeśli piszesz tylko kilkoma palcami, spróbuj poprawić umiejętności pisania przed przystąpieniem do egzaminu TOEFL. Upewnij się, że piszesz na klawiaturze QWERTY. Jeśli nie, poszukaj w Internecie ćwiczeń z pisania na klawiaturze. Nawet jeśli masz umiejętność pisania na klawiaturze, spróbuj wykonać testy praktyczne na innych komputerach. Niektórzy uczniowie są tak przyzwyczajeni do własnego komputera, że denerwują się, gdy muszą pisać na nowej klawiaturze lub używać innej myszy w dniu testu.

10) Zostań ekspertem od notatek

Będziesz mógł robić notatki w każdej sekcji podczas TOEFL iBT, na papierze i ołówkami jakie zapewni Ci centrum egzaminacyjne. Robienie notatek jest dozwolone, ponieważ jest to ważna umiejętność potrzebna do podjęcia kursów uniwersyteckich. Podczas nauki, ćwicz robienie notatek z tego co czytasz i słyszysz, nie zapominaj o ważnych szczegółach. Czasem się zdarza, że tekst lub wypowiedź na teście jest z tematu, który Ci jest dobrze znany. Mimo wszystko rób notatki, bo pytania nie są z wiedzy o tym temacie, ale z ANGIELSKIEGO – certyfikat TOEFL to ciągle test z angielskiego!

11) Odpowiedz na każde pytanie

 Nigdy nie zostawiaj pytania pustego. Wyeliminuj wszystkie odpowiedzi, o których wiesz, że są złe, a potem dokonaj „świadomego zgadywania”. Masz 25% szans na otrzymanie poprawnej odpowiedzi. Nie ma punktów ujemnych za złą odpowiedź. Kiedy skończysz sekcję lub pytanie, spróbuj o tym zapomnieć i nie dręcz się, że zgadywałeś. Niezależnie od tego, czy czytasz, słuchasz, czy odpowiadasz na pytanie, skup całą koncentrację na zadaniu.

12) Sekrety sekcji Reading

 IBT nie testuje gramatyki oddzielnie, jak to miało miejsce w poprzednich testach certyfikatu TOEFL. Nadal będziesz musiał udowodnić, że posiadasz silną znajomość gramatyki w sekcjach mówienia i pisania. Pomocne jest zapoznanie się z podstawowym słownictwem akademickim. W tym celu dostępne są pomocne podręczniki. Pamiętaj, że nie musisz znać każdego słowa w lekturze, aby odpowiedzieć na pytania. Przećwicz czytanie bez słownika w pobliżu. Staraj się czytać szybko – skanować tekst, nie czytać dokładanie wszystkiego. Tekst jest dostępny podczas odpowiedzi na pytania. Musisz go jednak przeczytać, aby móc odpowiedzieć np. na ostatnie pytanie tzw. pros summery question lub classification questions.

Pytania zazwyczaj przychodzą w kolejności, w jakiej pojawiają się w tekście. Przewiduj rodzaj pytań, które będą zadawane w tej sekcji. Zostaniesz poproszony o co najmniej dwa pytania dotyczące słownictwa. Zostanie również zadane kilka szczegółowych pytań i kilka pytań dotyczących wnioskowania. Są pytania podsumowujące i klasyfikujące całość tekstu.

13) Sekrety sekcji Listening

 Podczas ćwiczenia sekcji słuchania nie odtwarzaj nagrań więcej niż raz. Na prawdziwym teście usłyszysz wszystko tylko raz. Musisz ćwiczyć swoje umiejętności rozumienia ze słuchu, aby w pełni wszystko zrozumieć za pierwszym razem. Podczas sekcji Listening jak zatwierdzisz odpowiedź nie będziesz mógł do niej wrócić i zmienić. Naucz się wyłapywać główne myśli, prezentacje (porównania itp.) oraz kluczowe szczegóły. Pamiętaj, że sekcja listening może trwać aż 90 minut. Możesz się zmęczyć i stracić koncentrację, a przez to „zgubić” punkty.

14) Sekrety sekcji Speaking

Speaking obywa się także na kDobrze jest mówić spontanicznie. Nie ucz się wypowiedzi na pamięć, ani nie czytaj notatek. Twoja wypowiedź powinna być naturalna. Musisz wypełnić jak najwięcej czasu swoją odpowiedzią, czyli jeśli Twoja wypowiedź ma trwać 60 sekund – tyle powinna trwać. Po 60 sekundach nawet jak będziesz mówić dalej to nic się nie na gra. Jeśli masz kilka dodatkowych sekund, możesz podsumować krótką konkluzję. Stracisz oceny za słabą wymowę, więc nie używaj wielkich słów, których nie możesz powiedzieć poprawnie. Będziesz także tracić punkty za niewłaściwe użycie słownictwa i idiomów. Upewnij się, że umiesz poprawnie używać wyrażenia, zanim spróbujesz go użyć na egzaminie.

15) Sekrety dla sekcji Pisanie

 Nie zapominaj, że będziesz musiał dokonać porównania tego co napisane z tym co powiedziane. Najważniejszą rzeczą jest zachowanie prostoty i jasności wypowiedzi pisemnej. Nie będziesz mieć dostępu do słownika oraz automatycznego systemu sprawdzania pisowni. Nie używaj słownictwa i interpunkcji, co do których nie masz pewności. Poświęć trochę czasu na zaplanowanie swojego eseju, zanim go napiszesz. Twój plan pozwoli Ci zaoszczędzić czas na dłuższą metę. Zastanów się czy wybór opcji bliższej Twemu sercu jest aby na pewno łatwiejszy? Być może więcej argumentów znajdziesz dla drugiej opcji. Upewnij się, że używasz wielu przykładów do poparcia twojego eseju i dobrze żeby były one osobiste. Słowa – łączniki, tzw. „linking word” i zwroty ułatwią czytanie i zrozumienie Twojego testu. Zapamięta i przećwicz je. Zawsze zostawiaj czas na sprawdzenie, co napisałeś – niektóre proste błędy sam możesz poprawić dosłownie w sekundę.

16) Wzmocnij wszystkie 4 umiejętności

Niektórzy popełniają błąd, podchodząc do testu za szybko, bez należytego przygotowania. Być może umiejętności czytania, słuchania i pisania są gotowe, ale umiejętności mówienia wciąż wymagają pracy. Jeśli któraś z części testu Ci pójdzie gorzej to i tak będziesz musiał ponownie wykonać cały test. Nie możesz ponownie wykonać tylko jednej sekcji. Upewnij się, że jesteś gotów podjąć cały test podczas rejestracji. Jeśli czujesz, że któraś z umiejętności wymaga więcej pracy skontaktuj się z nami – możemy też indywidualnie przygotować Cię do testu w lekcjach indywidualnych.

17) Ubierz się w wygodne ubranie na test

Ubierz się w wygodne warstwy w dniu testu. Nie wymagamy formalnego ubioru. Nigdy nie wiadomo, czy pomieszczenie testowe będzie zimne czy ciepłe. W naszym PROMETRIC TEST CENTER oraz w Szkole INFINITY staramy się, aby temperatura była w okolicach 21-23 stopnie Celsjusza.

Kiedy czujesz się komfortowo, osiągniesz lepsze wyniki! Nie wkładaj obcisłych ubrań. Musisz usiedzieć w jednym miejscu przez długi czas. Wygodnie, ale też schludnie, żebyś dobrze się czuł. Innymi słowy, ubierz się tak, by osiągnąć sukces.

18) Pamiętaj, aby zjeść przed testem

Cztery godziny to dużo czasu bez przekąski. Nie będziesz mógł zabrać ze sobą jedzenia ani napojów do pokoju testowego. Zjedz rozsądny posiłek przed przystąpieniem do testu. Unikaj zbyt dużej ilości kofeiny, ponieważ spowoduje to drżenie i jest moczopędna. Nie spożywaj dużych ilości cukru tuż przed testem. Bardzo szybko się zmęczysz. Upewnij się, że masz dużo wody (ale nie za dużo, bo nie chcesz tracić czasu w toalecie). W naszych Centrach testowych masz dostęp do wody, ale możesz też coś przekąsić w czasie przerwy – przynieś jakiś owoc ze sobą, albo kanapkę, w te 10 minut zdążysz się posilić.

19) Zobacz oficjalną stronę TOEFL

Oficjalna strona internetowa certyfiaktu TOEFL (www.toefl.org) zawiera wiele przydatnych informacji, które można pobrać bezpłatnie. Dostarczą ci listę pisanych tematów do eseju. Można również znaleźć ważne informacje na temat centrów testowych i aktualizacji testów.

Zawsze też możesz do nas zadzwonić: 537 017 211, 12 395 0608 lub napisać info@infinity.edu.pl

20) Nagradzaj się

Po zdaniu egzaminu nagradzaj siebie za cały czas i wysiłek wkładany w naukę drugiego języka! Podaruj sobie prezent lub miły wieczór z przyjaciółmi, rodziną, ukochaną osobą. Bez względu na to, jak dobrze zdałeś egzamin, zasługujesz na nagrodę. Napisz, jaka będzie twoja nagroda, zanim podejmiesz egzamin. Zawsze warto mieć coś, na co można się doczekać.

My chętnie też usłyszymy o Twoim sukcesie – napisz nam jak Ci się u nas zdawało test, podziel się opinią na facebook-u albo google, napisz nam wiadomość z informacją o swoim wyniku!

Szkoła Języków Obcych INFINITY
31-231 Kraków
Telefon: 537-017-211
Faks:
Adres e-mail: info@infinity.edu.pl

TOEFL (R)  is a registered trademark of ETS. This product is not endorsed or approved by ETS.