Jak zdobyć certyfikat językowy?

Nauka języków obcych to dobra inwestycja w rozwój osobisty. Część z nas decyduje się na rozpoczęcie językowej przygody z własnej ciekawości, chęci poznawania świata, nowych miejsc, a co za tym idzie – ludzi, z którymi możemy porozmawiać tylko przy posiadaniu konkretnych umiejętności językowych. Jednak coraz częściej wymaga od nas tego pracodawca lub uczelnia, do których rekrutujemy, dlatego niezwykle ważne jest posiadanie certyfikatów językowych, potwierdzających zdobytą przez nas wiedzę.

Rozwój osobisty i zdobywanie kompetencji – certyfikaty językowe w Szkole INFINITY

Ciągły rozwój technologii przyczynia się także do poszerzania działań korporacji, a nawet mniej znanych firm. Równoznaczne jest to z rozbudowywaniem sieci kontaktów zarówno z klientami, jak i pracownikami, z którymi nierzadko musimy porozumiewać się za pomocą innego języka. Coraz częściej podczas rekrutacji kadra dyskwalifikuje osoby nie posługujące się językiem angielskim nawet na podstawowym poziomie. Dlaczego? Otóż od pracowników na co dzień wymaga się przeprowadzania wideokonferencji, spotkań z zagranicznymi klientami czy coraz częściej – wyjazdów na delegację do współpracującego z nimi kraju. Podczas wspomnianych wcześniej działań pracownik powinien płynnie posługiwać się językiem obcym. Zatem zdobycie stosownych zaświadczeń oraz potwierdzenie kompetencji w postaci certyfikacji językowych staje się kluczem do sukcesu. I w tym pomogą Państwu certyfikaty językowe oferowane przez szkołę językowów obcych INFINITY. Zapraszamy do zapoznania się z interesującą ofertą!

Certyfikat TOEIC

Certyfikat TOEIC to jeden z pierwszych, niezwykle przydatnych certyfikacji językowych oferowanych przez szkołę INFINITY. Czym tak właściwie jest? To potwierdzenie kompetencji językowych uznawane przez ponad 8000 firm, korporacji i organizacji wymagających znajomości języka w biznesowym, a do tego międzynarodowym środowisku. Egzamin ten jest najbardziej rozpoznawalnym sprawdzeniem umiejętności językowych w zakresie czytania, słuchania oraz gramatyki. Składa się z siedmiu precyzyjnie przygotowanych sekcji, pozwalających całkowicie poznać możliwości i predyspozycje osoby podchodzącej do testu. Całkowity opis formatu egzaminu można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce certyfikat TOEIC.

Certyfikat TOEFL

Ten rodzaj certyfikatu przeznaczony jest zwłaszcza dla przyszłych studentów, większość college’ów oraz uniwersytetów wymaga bowiem jego wcześniejszego przedłożenia. Test ocenia umiejętności słuchania, czytania, pisania oraz mówienia. Co ważne, jest on przeznaczony dla zaawansowanych uczniów, którzy są gotowi udowodnić, że życie oraz nauka w kraju, gdzie komunikacja przebiega w języku angielskim, nie stanowi dla nich żadnego problemu. W przypadku certyfikatu TOEFL jest on przeprowadzany w formie internetowej, czyli TOEFL iBT – zastępuje poprzednie wydania, uwzględniając dodanie sekcji mówienia i pisania oraz dodatkowe, zintegrowane zadania. Główny cel TOEFL iBT to zmierzenie umiejętności komunikacyjnych osób chcących uczyć się na zagranicznych uczelniach wyższych. Jeśli interesuje Państwa ten rodzaj certyfikatu, na naszej stronie umieszczone są najważniejsze wskazówki do odpowiedniego przygotowania się przed wspomnianym egzaminem.

Certyfikat TFI

Czym jest certyfikat TFI? Rozwijając pełną nazwę, to nic innego, jak test de Français International, czyli odpowiednik egzaminu TOEIC w języku francuskim. Certyfikat można zdobyć podobnie, jak w języku angielskim – ocena następuje według tej samej skali punktowej wedle kompetencji językowych i o bardzo zbliżonej strukturze. Przygotowany został z myślą o mierzeniu poziomu wiedzy z języka francuskiego w biznesie. Dużą zaletą egzaminu TFI jest fakt, że nie trzeba deklarować stopnia wiedzy języka francuskiego, ponieważ to on określa poziom Państwa kompetencji. Dodatkowo stopień trudności pytań jest zróżnicowany, aby precyzyjnie określić ogólną zdolność językową uczestnika.

Certyfikat WiDaF

WiDaF, czyli Deutsch als Fremdsprache in der Wirtschaft, to egzamin z niemieckiego, pozwalający przetestować znajomość tego języka w biznesie. Wszelkiego rodzaju firmy używają tego typu certyfikatu w celu dokonania pomiaru efektywności szkoleń i certyfikacji. To jednak nie wszystko, WiDaF służy przede wszystkim jako pomoc w przypadku selekcji pracowników. Jedno jest pewne – posiadanie certyfikatu z niemieckiego znacznie przyspiesza proces rekrutacji, dzięki czemu Państwa szanse na rozwój w wymarzonej firmie wzrastają, a Wy stajecie się jeszcze bardziej atrakcyjni na rynku pracy. WiDaF jest podzielony na dwie sekcje, pierwszą – obejmującą słownictwo oraz drugą – słuchanie. Całość trwa 150 minut.

Z INFINITY naprawdę warto!

Z pełnym przekonaniem możemy polecić skorzystanie z oferty naszej szkoły językowej. Oprócz wyżej opisanych propozycji prowadzimy także egzaminy Cambridge: YLE, PET, KET, FCE, CAE, CPE. Dzięki profesjonalnej kadrze każdy z Państwa bez problemu zda dany egzamin. W INFINITY można kupić podręczniki przygotowujące do egzaminów TOEIC i TOEFL, a także egzaminów Cambridge. Prowadzimy również testy dla dzieci, w wyniku których mogą uzyskać certyfikaty: Young Learners (YLE) oraz TOEFL Primary Test. Zapraszamy!