Matplaneta nauczy dziecko matematyki i programowania

LEKCJE PRÓBNE 9, 15 i 17 WRZEŚNIA

MATEMATYKA:

• 17:00 matematyka dla dzieci w wieku 4-5 lat
  • 17:45 matematyka dla dzieci w wieku 6-7 lat
  • 18:30 matematyka dla dzieci w wieku 8-9 lat
  • 19:15 matematyka dla dzieci w wieku 10-11 lat

PROGRAMOWANIE:

• 17:00 programowanie dla dzieci w wieku 6-7 lat
  • 17:45 programowanie dla dzieci w wieku 8-9 lat
  • 18:30 programowanie dla dzieci w wieku 10-11 lat
  • 19:15 programowanie dla dzieci w wieku 12-13 lat

O NAS: MATPLANETA

MATPLANETA to miejsce, w którym świeże i kreatywne umysły dzieci dostają wyzwania, które w zorganizowany i ustrukturyzowany sposób pozwalają im się rozwijać. Pracujemy wg koncepcji Math Circle stworzonej przez profesorów Roberta i Ellen Kaplanów z Uniwersytetu Harvarda w USA. W naszej siedzibie Matplaneta Kraków Prądnik Biały prowadzimy zajęcia z Matematyki i Programowania dla dzieci od 4-18 roku życia. Nasza placówka mieści się przy ul. Bociana 6 w Krakowie (Górka Narodowa) na III piętrze tzw. „Okrąglaka”.

Jakie dokładnie zajęcia mamy w naszej ofercie dla dzieci
i młodzieży?

MATPLANETA: matematyka i programowanie

Zajęcia w Matplanecie mają pewne nienaruszalne zasady:

• ważny jest problem
  • każdy ma prawo wybrać swoją drogę prowadzącą do rozwiązania problemu
  • uczymy myślenia a nie testów
  • nie ma współzawodnictwa
  • nie ma zadań na czas
  • każdy jest wysłuchany, ponieważ liczy się proces myślowy

MATEMATYKA

Dla nas liczy się rozwiązywanie problemów i proces myślowy – uczymy myślenia, a nie testów. Uczymy dzieci myśleć i wierzyć, że są w stanie samodzielnie rozwiązywać problemy matematyczne i logiczne.

Nasza oferta:

• grupy przedszkolne (4-5 lat): zadania logiczne, ułamki zwykłe, pieniądze, figury, ciągi liczb;
  • dzieci w wieku 6-7 lat: liczby pierwsze, kombinatoryka, bryły, logika, trójkąt Pascala, miary;
  • dzieci w wieku 8-9 lat: rachunek prawdopodobieństwa, parkietaż, wielokąty, nieskończoność, teoria liczb;
  • dzieci w wieku 10-11 lat: grafy, kodowanie, teoria gier, metody mnożenia, arytmetyka modulo;
  • dzieci w wieku 12-13 lat: twierdzenie Pitagorasa, ułamki okresowe, liczby zespolone, prawdopodobieństwo.

PROGRAMOWANIE

Zajęcia te nie są skierowane dla dzieci szczególnie uzdolnionych informatycznie. Są dla każdego! To nauka analitycznego podchodzenia do problemów, rozwijania wiary we własne siły oraz nauka konsekwencji – dążenia do osiągnięcia odpowiedniego efektu.

Nasza oferta dla grup początkujących:

• ScratchJr (6-7 lat): wprowadzenie w programowanie, poznanie programu Scratch;
  • Scratch (8-9 lat): budowanie algorytmów, tworzenie gier w środowisku Scratch, tworzenie gier w 3D w środowisku Kodu Game Lab, tworzenie własnych poleceń w grze Minecraft;
  • Alt 1 (8-9 lat): nauka programów Scratch, Pocket Code i Sketchware do tworzenia aplikacji mobilnych;
  • Enter 1 (10-11 lat): podstawy programowania, praca w środowisku Small Basic, tworzenie gier w środowisku App Inventor;
  • Shift 1 (12-13 lat): jeden program dla obu grup aplikacje na androida, tworzenie gier, VisualBasic.Net, tworzenie stron www, Python, Small Basic, Godot Game, GDevelop.

Już dziś zarezerwuj miejsce na lekcje próbne z matematyki i programowania!
pradnikbialy@matplaneta.pl