Czy chciałbyś, aby Twoje dziecko poznało podstawy programowania?

U nas zabawa i nauka idą w parze. Zapisz dziecko na ROBOTYKĘ w INFINITY.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat z zakresu konstruowania i programowania robotów Lego Education.

Nasze warsztaty ?

• indywidualne podejście– dostosowanie tematyki do możliwości uczestników w obrębie grup wiekowych:
    5-7 lat (przedszkole i dzieci, które rozpoczynają szkołę)
    8-10 lat,
    11+ lat
  • elastyczność– zajęcia odbywają się w różnych trybach (m. in. weekendy i wakacje), dostosowujemy terminowo do potrzeb naszych uczniów
  • zróżnicowany system zaawansowania – zróżnicowanie poziomu warsztatów od podstawowego do zaawansowanego
  • efektywna nauka i rozwój– kameralne grupy uczestników, którzy pracują w parach mając do dyspozycji komputer oraz wszystkie niezbędne do budowania elementy Lego
  • profesjonalna opieka– na 5 zespołów uczestników przypada 1 prowadzący, co zwiększa jakość zajęć i gwarantuje, że podopieczni dobrze czują się w grupie
  • świetna zabawa i alternatywa dla innych zajęć dodatkowych
  • robotyka połączona z nauką języka angielskiego – zajęcia wprowadzają słownictwo i terminy w języku angielskim.

Podstawą programu warsztatów są podręczniki stworzone przez firmę Lego, dotyczące zasad nauki programowania i konstruowania, uzupełnione naszą wiedzą z zakresu psychologii oraz doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Znalezione obrazy dla zapytania lego education

Podczas naszych warsztatów wykorzystujemy kilka rodzajów urządzeń Lego Education:
WeDo
 – przeznaczony do nauki i zabawy dla młodszych uczestników, oparty o system graficznego programowania

Mindstorms NXT oraz EV3 – bardziej skomplikowane zestawy do zajęć ze starszymi dziećmi i młodzieżą

Oba zestawy złożone są z wielu elementów, co pozwala na budowanie za każdym razem innych robotów. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie zróżnicowanych zajęć o szerokiej tematyce.

Lego w służbie rozwoju

Infinity doskonale zdaje sobie sprawę, że umysł dziecka potrzebuje oryginalnej stymulacji do zwiększenia szybkości przyswajania nowej wiedzy. Młodzi ludzie dysponują często nieuświadomionym potencjałem, który da się wydobyć sprawniej dzięki zabawie. Powinna być ona dopasowana do wieku oraz zainteresowań. Na szczęście istnieją uniwersalne środki, których wykorzystanie w innowacyjnej formie przynosi zarówno dzieciom, jak i dorosłym spore korzyści.

Roboty, angielski i dzieci

Szkoła językowa Infinity zaprasza do zapisu na oryginalne zajęcia z robotyki dla dzieci i młodzieży połączone z nauką angielskiego. W trakcie prowadzonych zajęć wykorzystujemy specjalistyczne zestawy klocków Lego, z których uczestnicy budują wymyślne konstrukcje, a następnie uczą się zaprogramowania obsługi swoich tworów. Zajęcia z robotyki są skierowane do różnych grup wiekowych z uwzględnieniem aktualnych zdolności językowych uczestników. W czasie zajęć dzieci i młodzież w oryginalny sposób uczą się angielskiego, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, zyskują okazję do wykazania się kreatywnością oraz wyrażenia siebie poprzez wyjście poza schemat i obowiązujące instrukcje.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach pod okiem jednego opiekuna. Dzięki temu dzieci nie rozpraszają się, a merytoryczny ładunek nie jest osłabiany. Dzięki wykorzystaniu klocków Lego w oryginalny sposób zarówno najmłodsi, jak i już trochę starsi są w stanie lepiej rozwinąć się językowo w nieszablonowy sposób.