dzieci podczas zajęć angielskiego w Infinity Kraków

Matplaneta Kraków Prądnik oferuje także naukę programowania dla dzieci i młodzieży. Jeśli widzisz przyszłość dla swojego dziecka jako programisty, albo wiesz, że w dzisiejszych czasach takie umiejętności są istotne, to zapisz dziecko na kurs na ul. Bociana 6 w Krakowie. Na zajęciach z programowania Twoje dziecko nie tylko będzie się świetnie bawić przy komputerach, ale nauczy się podstaw jak działa. Zrozumie także, że komputer nie tylko służy do biernego odtwarzania filmów z YouTube czy grania w gry komputerowe, ale jest narzędziem, które dzięki naszej ingerencji potrafi wykonać interesujące i pożyteczne rzeczy.

Szczegóły kursu programowania dla dzieci

Podczas naszej pracy opieramy się na znanej z zajęć matematycznych koncepcji Math Circle – odpowiednio dostosowanej do zajęć programistycznych. Na zajęciach realizujemy projekty w całości oparte o nasz autorski program nauczania, opracowany przez naszych programistów.
Uczymy zasad programowania, poznawania i tworzenia algorytmów. Dziecko podczas naszych zajęć może spotkać się z wieloma popularnymi i szeroko wykorzystywanymi narzędziami i językami programowania – wśród których znajdują się zarówno środowiska edukacyjne (m.in. Scratch, Kodu Game Lab., Microsoft Small Basic, czy Minecraft Education Edition) jak i profesjonalne języki – Python, Java, JavaScript, Visual Basic.NET, czy C# (w Unity).

Dlaczego warto?

Język programowania jest dla programisty jedynie narzędziem pracy. Nasi uczniowie poznają wiele języków, aby umieć z programowania wyciągnąć to, co uniwersalne i móc w przyszłości programować niezależnie od tego, jakiego języka będą musieli użyć.

Programowanie komputerów to również nauka konsekwencji. Programy komputerowe muszą mieć określoną składnię – jeżeli jej się nie stosuje, nie osiągnie się odpowiedniego efektu. Tak więc konieczna jest żelazna konsekwencja i cierpliwość. W momencie, gdy się popełni błąd – trzeba żmudnie przeanalizować kod i znaleźć go.

Zajęcia programistyczne te nie są skierowane dla dzieci szczególnie uzdolnionych informatycznie. Są dla każdego – tak jak nauka angielskiego jest dla każdego. Gdyż to czego uczymy to po prostu sposób komunikowania się z komputerem – uczymy nowego języka.

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę programowania dla dzieci?

Czy nie jest zbyt wcześnie na rozpoczęcie nauki programowania? A może jest już zbyt późno, aby zacząć się uczyć? Takie pytania często zadają sobie rodzice, ale też same dzieci.

Hasło “Programujący sześciolatek” może wydać się niektórym abstrakcyjne – jednak nie ma w tym nic niemożliwego. Wystarczy odrobina chęci. I ta odrobina chęci wystarczy do rozpoczęcia nauki programowania niezależnie od tego, ile ma się lat. Oczywiście, nauka programowania zależnie od wieku wygląda inaczej. Nasze zajęcia z programowania prowadzimy dla dzieci w wieku 6-16 lat. Są one podzielone na grupy – zarówno ze względu na doświadczenie, jak i wiek. W każdej grupie wiekowej prowadzimy zajęcia dla początkujących. Tak naprawdę – każdy wiek jest dobry do tego, aby rozpocząć naukę. Nigdy nie jest zbyt późno, ani zbyt wcześnie, aby to zrobić. Podczas zajęć, zależnie od wieku uczestników – wykorzystujemy inne narzędzia. Dzięki temu nasze zajęcia są idealnie dopasowane do uczestników i ich możliwości poznawczych, ale też zainteresowań i preferencji. Niezależnie od wieku uczestników zajęć – pełne są one programistycznego eksperymentowania, dobrej atmosfery i zabawy – a także spełniania dziecięcych marzeń, o tworzeniu swoich własnych gier komputerowych.

 
Nazwa kursu Grupa wiekowa Terminy zajęć Start od 21.09.2020 Czas trwania Cena roczna (możliwość płatności w maksymalnie 10 płatnościach) Zapisy
Scratch Junior I 6-7 lat Poniedziałki 17:30-19:10 1 x tydzień x 90 minut 64 h dydaktyczne w roku 1960 zł Zapisy
Scratch i Minecraft I i II 7-8 lat Piątki 16:30 -18:10 1 x tydzień x 90 minut 64 h dydaktyczne w roku 1960 zł Zapisy
Enter I 10 -11 lat Środy 17:30-19:10 1 x tydzień x 90 minut 64 h dydaktyczne w roku 1960 zł Zapisy
Shift I 12 – 13 lat Piątki 18:15-19:55 1 x tydzień x 90 minut 64 h dydaktyczne w roku 1960 zł Zapisy
Insert I (kontynuacja Enter i Shift) 11 – 14 lat Wtorki 17:30-19:10 1 x tydzień x 90 minut 64 h dydaktyczne w roku 1960 zł Zapisy
 

Galeria Infinity

Opinie

Uczeszczam na zajęcia razem z mężem od ok roku. Szkoła bardzo przyjazna, mili i fachowi lektorzy (jak również inni pracownicy szkoły 🙂 ) Dzięki zajęciom o wieczornych porach mam możliwości nauki po pracy. Świetna lokalizacja. Polecam!!! 🙂
Aneta
Szkoła idealna zarówno dla najmłodszych jak i starszych uczniów. Na uwagę zasługuje kurs metodą MAŁA LINGUA, na który uczęszczają dzieci już od 3 roku życia. Polecam!
Joanna
Szkoła godna polecenia. Pełen profesjonalizm ze strony prowadzącego. Ciekawa forma prowadzenia zajęć. Na efekty nauki nie trzeba długo czekać. Teraz córka może się pochwalić w nowej szkole wysokim poziomem znajomości języka. Serdecznie polecam. Naprawdę warto.
Anna

Masz pytania dotyczące oferty?

Skontaktuj się z nami
Napisz do nas
Zadzwoń

Godziny otwarcia biura:

Od poniedziałku do piątku 10:00 – 19:30

dojazd

ul. Bociana 6 (Okrąglak), 31-231 Kraków