Wszystko, co musisz wiedzieć o Certyfikacie TOEFL i przygotowaniu do niego!

TEST OF ENGLISH AS A FOREIGN LANGUAGE

Test języka angielskiego jako języka obcego to egzamin opracowany przez ETS, który mierzy zdolność osób, dla których język angielski nie jest językiem ojczystym, do funkcjonowania w środowisku akademickim. Wiele college’ów i uniwersytetów, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, wymaga od uczniów ESL złożenia wyniku egzaminu TOEFL, zanim będą mogli ubiegać się o przyjęcie na studia. Test ocenia umiejętności słuchania, czytania, pisania i mówienia. TOEFL nie jest przeznaczony dla początkujących uczniów ESL. Jest przeznaczony dla zaawansowanych uczniów, którzy są gotowi udowodnić, że mają możliwość życia i nauki w kraju gdzie komunikacja przebiega w języku angielskim. Ważne jest, aby zapoznać się z testem, który podejmiesz. Większość centrów testowych, jak nasza Szkoła czy prowadzony przez nas Prometric Test Center, korzysta obecnie z internetowej wersji TOEFL (iBT).

INTERNET-BASED TOEFL (IBT)

TOEFL iBT zastępuje poprzednie wersje testu. Jest już praktycznie dostępny na całym świecie. Zmiany obejmują eliminację sekcji struktury oraz dodanie sekcji mówienia i pisania. Dodano również zintegrowane zadania, które wymagają od testującego połączenia więcej niż jednej umiejętności. Dokonano również pewnych zmian stylistycznych związanych z językiem, aby wypowiedzi ustne były jak najbardziej realistyczne. Cel TOEFL pozostaje taki sam jak w poprzednich formach. Wynik TOEFL iBT mierzy umiejętności komunikacyjne osób, które chciałyby uczyć się na uczelni wyższej, w której językiem wykładowym jest język angielski.

TOEFL IBT FORMAT

Oto format TOEFL, pokazujący różnice pomiędzy wersjami papierowymi i internetowymi.

Autor:
Andrzej Kowalski
Właściciel w Szkole Języków Obcych
Lektor, nauczyciel i wychowawca z 20-letnim doświadczeniem.